1
  • BIST 1.087
  • Altın 466,406
  • Dolar 7,6145
  • Euro 8,9362
  • Antalya 27 °C

BÖYLESİ BİR İHANETİ TARİH AFFETMEZ

Nasuh Boztepe

Tarihin her döneminde hainler, kalleşler, Brütüs’ler, Topal Osman’lar, Mesut’lar, İdris Naim’ler vs. vardır. 
SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A ZİRVEYE GİDEN YOLDA, HEP EN YAKININDAKİLER İHANET ETMİŞTİR. PARTİ KURDUĞUNDAN BERİ DEĞER VERDİĞİ “DEĞERSİZ İNSANLAR” ONU ARKADAN HANÇERLEMİŞTİR. BRÜTÜS'LER HEP OLMUŞTUR. 
BEŞ YAVERİNİN DÖRDÜ FETÖ’CÜ ÇIKMIŞTIR.
Sayın Erdoğan adam seçmede hata mı yapmıştır? Bir mümin olarak arkadaşlarına güvenmeden yola çıkabilir miydi? Burada güvenin, itimadın, samimiyetin suistimali nettir ve ortadadır.
“Vefa nedir? Vefalı kimdir?” yazımda da değinmiştim.
“BEN PİRİNCİN İÇİNDEKİ SİYAH TAŞTAN KORKMAM, o bellidir. BEYAZ TAŞTAN KORKARIM!” 
Bizim dişimizi kıran beyaz taşlardır. Ehh! Kavun değil ki, insanların dibini koklayasın! 
Bir insana bakarsın, zahiren hüküm verirsin. Ama zamanla insanlar daha iyi anlaşılır.
Vah Tayyip Bey, vah… Ne biçim dostların varmış? Ne şanssız adammışsın?
Etrafındaki seni yıkmaya çalışanlara gösterdiğin direnç ise takdire şayandır. Kimler yollarda döküldü... 
Hangisini sayayım? Ertuğrul YALÇINBAYIR, Mehmet GAZİOĞLU, Turhan ÇÖMEZ, Erkan MUMCU, İdris Naim ŞAHİN, Hüseyin ÇELİK, Abdüllatif ŞENER, Dengir Mir Mehmet FIRAT, İdris BAL… O kadar çok ki! En sonuncusu da Abdullah GÜL oldu.
GÜL DİKENLERİN ARASINDA KAYBOLMUŞ
45 yıllık arkadaşım Sayın Abdullah GÜL; partinin kurucularındandır. Genel Başkan oldu, Başbakan oldu, Cumhurbaşkanı oldu. Türkiye’de ulaşacağı en yüksek makamlara ulaşan ender insanlardan birisidir. 
Ama, Abdullah Bey hata üstüne hata yaptı. En küçük şeylerde bu ortaya çıktı. Gezi olaylarında etrafı yakıp, yıkan vandallara, teröristlere neredeyse hak vermiş, hükümeti çok sert bulmuştu. “Ağaçlar kesilmesin!” tepki güzel. Neden Koç Üniversitesinin ağaçları kesilirken sesi çıkmadı? Neden CHP’li Belediyelerin ağaç kesiminde sesi çıkmadı? Acı bir şeydir.
En şaşırdığım şeylerden birisi de katil, darbeci SİSİ’yi neden tebrik etti? Anlayamadım. Yoksa darbelere karşı değil mi?
Cumhurbaşkanlığı devir teslim töreninde Hayrünnisa Hanım’ın basın ve medyada “ikinci intifadayı da biz başlatacağız!” lafı ve gafı unutulur mu? İntifadayı kime karşı yapacaksınız? Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Siyonist mi? Kime zulüm yaptı? “Diktatör” diye bağırıyorlar, küfür ve hakaret ediyorlar. Diktatör olsa bunları söyleyebilirler mi? Hele hele, hükümeti eleştirmek için “28 Şubat’ta bile bu kadar zulüm olmadı!” lafı yenilir yutulur bir şey değildi. Hükümeti darbecilerden daha tehlikeli görmüştü. Ya danışmanı Ahmet SEVER efendinin yazdıkları, söyledikleri hazmedilebilir mi?
Acaba bu R. Tayyip ERDOĞAN düşmanlığı nedendir?
KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR. Sayın GÜL, dost hanesinde yazdıklarını yeniden gözden geçirmelidir.
Hatalar yok mu? Çok! AMA ZAMAN KAVGA ZAMANI DEĞİLDİR. BİRLİK VE BERABERLİĞİ KORUMA, ÜLKE MENFAATLERİNİ KENDİ HIRS VE MENFAATLERİMİZİN ÖNÜNE ALMA ZAMANIDIR. Türkiye’nin kavgaya değil, barışa ihtiyacı vardır. Husumet, nefret ve kin dili değil, sevgi ve hoşgörü dili kullanılmalıdır.
SAYIN GÜL; SİZİ MİADI GEÇMİŞ İLAÇ YERİNE KOYACAKLARDIR. KULLANABİLDİKLERİ KADAR KULLANIP, İŞLERİ BİTİNCE DE ÇÖPE ATACAKLARDIR. SAKIN DOSTLARINI SATMA, AHİRETİNİ KARARTMA, BRÜTÜS OLMA. VEFAYI, VEFALI DOSTLARINI UNUTMA!
KAHRAMANLIKLA HAİNLİK ARASINDAKİ İNCE ÇİZGİ
Daha önce Topal Osman örneğini de vermiştim. Şöyle ki;
Cumhuriyet döneminde de kendisini lider yerine koymak isteyen insanlar hep olmuştur. En büyük örneği Topal Osman olayıdır. Sosyolojik gerçeklik, sadaret yanılgısıdır.
Topal Osman tarihimizde önemli yeri olan bir şahsiyettir. Cumhuriyetin ilk yıllarında devlete olan bağlılığı ile bu konuda zafiyet içinde olan Ali şükrü Bey’i öldürmüştür.
Kurtuluş Harbinde kendi yakınlarından birlikler oluşturarak Koçgiri isyanlarının bastırılmasında büyük kahramanlıklar göstermiştir. 
Cumhuriyetin ilanından sonra Mustafa Kemal Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı görevini Topal Osman’a vermiştir.
Bir gün birileri Topal Osman’a gelip: 
‘’ Bak Topal Osman, sen savaşlara, çatışmalara girdin. Mustafa Kemal’den daha akıllısın, daha cüsselisin, daha kahramansın, cesursun. Senin Mustafa Kemal’den ne farkın var? Ne eksiğin var? Sen muhafız alayı komutanısın. Mustafa Kemal’i öldür. Seni cumhurbaşkanı yapalım’’ derler.
Muhafız alayı komutanı aynaya bakıp, sadaret yanılgısına düşerek, Cumhurbaşkanı olmak için Mustafa Kemal’i öldürmeyi aklından geçirir. Gece olanlar olur ve sabah asılı bulunur. 
SADARET YANILGISI ODUR Kİ DEVLETİN VE MİLLETİN BEKASINI, KENDİ KAPRİSLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN ‘’ DARBE YAPACAĞIZ, SENİ BAŞBAKAN YAPACAĞIZ. ‘’ DİYENLERE ALDANIP, HALKIN İDARESİYLE GELEN LİDERLERE, CUMHURBAŞKANINA KARŞI, TÜRKİYE VE İSLAM DÜŞMANLIĞI ÜST AKLIN HAİN VAATLERİNE UYMAKTIR. 
KİM KAYBETTİ?
Dün böyleydi, bugün durum değişti mi? Hayır. Zinhar aynen devam ediyor. Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes TÜREL il teşkilatının desteğiyle bir ekip oluşturuyor. Belediyede güvendiği kişilerin bazıları (yol arkadaşları) bir anda onu sırtından hançerliyor. Ne kadar da çok Brütüsler varmış. Kimse de suçu kabullenmiyor. Bunu da normal görüyorlar. 
BESLE KARGAYI, OYSUN GÖZÜNÜ.
Allah(c.c.) iyi insanlarla karşılaştırsın, kötülerden muhafaza etsin.
Menderes Başkan, Allah(c.c.) sana sabır versin. İftiralardan korusun.
Kalın sağlıcakla...

Bu yazı toplam 1889 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Antalya Haberal | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.