1
  • BIST 1.342
  • Altın 458,157
  • Dolar 7,8750
  • Euro 9,3788
  • Antalya 17 °C

KİMLER SEVİNDİ?

Nasuh Boztepe

31 Mart mahalli seçimleri yapılalı neredeyse bir ay oldu. Ancak etkileri yeni yeni ortaya çıkmaya başladı. Bu seçimlerle mahalli idareler belirlenir. Eğer o yerin mahalli idaresini kazanamamış iseniz o seçimi kaybetmiş sayılırsınız. Memleket genelinde oylarınız artmış olabilir, oyların önemli bir bölümünü almış olabilirsiniz. Ancak, hedef, mahalli idareyi kazanmak olduğuna göre, hedefe ulaşamamış olursunuz.
AK PARTİ önceki seçimlerde tek başına kazandığı bazı yerleri, Cumhur İttifakı olarak girdiği seçimlerde kaybetti. Bazılarında da kazandı. Partilerde ittifak olmasaydı, muhtemelen AK PARTİ daha çok belediye başkanlığı kazanabilirdi. Bunların hepsi ayrı inceleme ve analiz konusu olabilir. Ancak, büyük şehirlerde meydana gelen kayıplar üzüntü vericidir ve alarm zillerinin çalmasına sebep olmuştur.
Birbirleriyle asla bir araya gelemeyecek olan kesimleri bir araya getiren saik nedir? Erdoğan düşmanlığı görüntüsünün arkasında Türkiye düşmanlığı ile hareket eden ve üst akıl diyebileceğimiz bir merkez bu organizasyonu gerçekleştirdi. Bu merkezin içerideki ortakları ve işbirlikçileri ile neler yapabileceği artık anlaşılmalı, rehavetten çıkılarak çok ciddi çalışmalar yapılmalıdır. Erdoğan bunu fark ettiği için cansiperane çalıştı, ancak AK PARTİ teşkilatının ve vatandaşların bir bölümünün beka meselesine dönüşen tehlikenin büyüklüğünü yeterince kavrayamadıkları anlaşılıyor.
Seçimin neticesine olumsuz etki edenlerden bazıları ise şaşırtıcıydı. Ak Parti içindeki AKP’liler, rant ve menfaat peşinde koşanlar, neme lazımcılar, vurdumduymazlar, ahbap-çavuş ilişkileri, benim olsun küçük olsun zihniyeti, laylaylomcular, vefasızlar, istişaresiz kararlar, gönüllere girememek, bazı yerlerde yanlış adaylar bunlardan bazılarıydı. 
Reisin güvenli zannettiği kişilerin güvensizliği, ihanetin tavan yaptığı durumları ortaya çıkardı. Uyuyan güzeller teşkilatta uyanamamıştı. Metal yorgunluğu en tepeden, aşağıya devam ediyordu.
Özellikle, İstanbul’ un ehemmiyeti bu seçimlerde bir daha ortaya çıktı. Türkiye bir yana, İstanbul bir yana. Dünyanın sayılı şehirlerinden olan, ülkemizin göz bebeği İstanbul seçimlerin odağını oluşturdu. Seçimlerde karşılaşılan usulsüzlükler, hileler, kaydırmalar, oy hırsızlıkları, seçmen kaydırmaları, yanlış yazımlar, usulsüz belirlenen sandık kurulları, sandık başkanları vb. Millet İttifakı adı altında bir araya gelen muhalif unsurların organize bir şekilde İstanbul’a yığınak yaptıklarını, aylarca, belki de yıllarca önceden bu seçimlere hazırlandıklarını ortaya çıkardı. YSK’ dan ne karar çıkarsa çıksın, İstanbul seçim sonuçları böyle olmamalıydı.
Sonuçlara kimler sevindi?
FETÖ sevindi,
Kandil, PKK, PYD, YPG vs. sevindi,
Ultra laik Kemalistler sevindi,
Millet düşmanları sevindi,
İslam, Ezan, Kur’an, Namaz, Bayrak, İstiklal Marşı düşmanları sevindi,
Domuzlar ve domuzcular sevindi,
İçkiciler, biracılar sevindi,
Hainler sevindi,
Amerika sevindi,
İsrail sevindi,
İngiliz, Fransız, Alman, Yunan vs. sevindi.
Dost görünen münafıklar sevindi.

Zalimler sevindi, mazlumlar üzüldü. Millet ittifakına destek veren hacı abiler, hacı amcalar, hacı ablalar, hacı teyzeler, küskün kardeşler, milliyetçi ve mukaddesatçı arkadaşlar, menfaatine birazcık halel gelenler, artık belediyelerin sosyal tesislerinde, ortaklarıyla beraber içkili kutlamalar yapabilirler.

Ormanda kesilen bir ağaç sessizce göz yaşı döküyormuş. Sormuşlar: 
-Niye ağlıyorsun? 
Demiş ki: 
-Beni kesen baltanın sapı bir zamanlar benim dalımdı. Buna üzülüyorum, buna ağlıyorum.

Rabbimin hikmetinden sual olunmaz. Mevla’m görelim neyler, neylerse güzel eyler. Bize düşen, bu olanları ikaz kabul edip güzelce değerlendirmek, hataları, eksiklikleri tespit edip kendimize çeki düzen vermektir.
Kalın sağlıcakla…

Bu yazı toplam 2035 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Antalya Haberal | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.