1
  • BIST 1.463
  • Altın 435,915
  • Dolar 7,3602
  • Euro 8,9093
  • Antalya 3 °C

O KADAR UCUZ DEĞİL

Teslime Tosun

 

KÖŞEBAŞI

O KADAR UCUZ DEĞİL!

Bu gün size bazı tespitlerimi size aktaracağım. Ali Orhan ismini bilmeyeniniz yoktur. Antalya'da saygı duyduğumu ender meslek büyüklerimden birisidir. Ayrıca her ne şartta olursa olsun muhalif kimliğini korumasına da büyük saygım vardır. Genç meslektaşlarıma örnek olarak gösterdiğim gazetecilik mesleğinin yüz aklarından birisidir.

Nasuh Boztepe'yi de tanırsınız. Antalya'yı bırakın Türkiye genelinde özellikle iş müfettişliği konusunda, siyaset konusunda kanaat önderlerinden birisidir. Sağduyulu, mutedil, insanlara her zaman doğru yolu göstermeye çalışan, kendi dünyasında hep iyinin yanında olmaya çalışan birisidir. Kendince, kendisinden sonra gelecek olan nesillere bir şeyler bırakmak için didinip, çalışıp duran birisidir. Maneviyata büyük önem verir. Bu nedenle Türkiye'yi bırakın sadece Antalya'da 30'zu aşkın dernek, birlik, kısaca STK olarak adlandıracağımız kurum ve kuruluşların kurucu üyesidir veya başkanıdır. Kimse bilmez ama ailesinden çaldığı zamanları engelli çocukların geleceğini inşaa etmek için harcadığını bizzat şahidim.

Sayın Boztepe'nin tüm bu uğraşlarının yanı sıra birde entelektüel anlamda, maneviyat anlamında, gelecek nesiller ve günümüz şartlarında görüşlerini aktarabileceği bir gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır.

Her neyse geçtiğimiz günlerde sayın hocamız Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın düzenlediği Hamsi festivalini eleştirel bir yazısı yayınlandı. Burada yazdığı eleştirel yazısında Sayın Uysal'ın milleti "Festival manyağına" çevirmesini o son derece kibar üslubu ile eleştirdi. Ben ise daha önceki bir yazımda daha ağır eleştiriler yazmıştım. Sayın Uysal ne festivali yapacağını şaşırınca sonunda "Sokak hayvanları" festivali düzenlemişti.

Nasuh hocamızın bu eleştirel yazısının ardından Ali Orhan ağabeyimiz Kanal Vip'de yayınlanan sabah proğramında Nasuh Boztepe'nin yazısını bana göre çok ağır bir eleştiride bulundu. Ben buradan her iki tarafı da yakından tanıyan birisi olarak defteri-kitabı ortadan açacağım.

Ali ağabey öncelikle sen Muratpaşa Belediyesinin afişlerini gördün mü?

Sen diyorsun ki, "Bu festivali Karadenizliler Derneği ile Muratpaşa Belediyesi ortaklaşa yaptı. Muratpaşa Belediyesi yer gösterdi, Karadenizliler Derneği hamsileri getirdi. Karadenizliler Derneği Başkanı Halis Ekşi'ye teşekkür ediyorum. böyle bir etkinlik yaptığı için" dedin. Peki o afişin neresinde Karadenizliler Derneği yazıyordu Allah aşkına?

Eğer böyle bir şeyi Karadenizliler Derneği yaptıysa ve onların isimleri afişlere Muratpaşa Belediyesi koymadıysa o zaman tüm Antalya'da yaşayan Karadenizliler Sayın Ümit Uysal'ın CHP'deki siyasetine alet edilmiş oldu. Derneğin ismini koymayarak sanki kendileri böyle bir festivali düzenlemiş gibi göründüler. Yani Karadenizliler Derneğine ve Karadenizlilere çok büyük ayıp etmiş oldular. Yok eğer Halis Ekşi siyaseten derneğin ismini oraya konulmasını istememiş ise o zaman Karadenizlilerin haberi olmadan Halis Ekşi, onların oylarına tahdit koymuş oldu. Bu da tüm karadenizlilerin özgür iradelerine yapılan büyük bir saygısızlıktır.

Halis Ekşi eğer o afişe itiraz etmediyse o zaman senin eleştirin ilk olarak Halis Ekşi'ye olması gerekir.

BOZTEPE HERHANGİ BİR YERE ADAY DEĞİL!

Senin orada söylediğin Nasuh Boztepe'ye yönelik "Senin görüşünde olanlara oy veren Karadenizli varsa ne diyeyim" cümlen var ya, onu Halis Ekşi için söylemen lazım. İlki Nasuh Boztepe veya şürakasından hiç kimse siyaseten bir yerlere aday filan değil. Kime oy verirse versinler Boztepe'yi ilgilendiren bir konu yok ortada. Eğer Boztepe bir yerlere herhangi bir partiden aday olsaydı bu cümlene itiraz etmezdim.

İkincisi Halis Ekşi gibi hem CHP'li Ümit Uysal'a alttan alta destek vereyim, hem derneğe en büyük desteği veren AK Parti ve Menderes Türel'e şirin gözükeyim diye afişlerde derneğin yazılmasına izin vermediyse o zaman Halis Ekşi'yi hedef tahtasına oturtman gerekiyordu. Ne demiş Mevlana hazretleri, "Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol"

Doğrudur. Bu tür festivallerde insanlar dostluklar kurar, doğrudur Antalya'da Rize'li, Çorum'lu, Konya'lı, Afyon'lu, Aydın'lı insan yaşıyor. Sen Karadenizlisin, çok daha iyi bilirsin. Trabzon'da Sürmene Belediyesi veya Rize'de Çayeli Belediyesi bu güne kadar "Antalya piyaz festivali" düzenledi de bizim mi haberimiz olmadı? Çayeli'nde böyle bir festival düzenlesin belediye oradaki Hemşin veya Lazlar bırak ağızlarıyla başka yeriyle gülmezler mi?

  1. Karadeniz'e gittiğimde o yöreye özgü festivallerine, onların kültürlerini tanımaya çalışırım. Bir yörük olarak Artvin Arhavi belediyesinin düzenlediği Yörük festivali bana itici gelir. Ancak hamsi festivaline giderim. Bunu Antalya'lı bir dernek yaparsa, o festivalin afişinde ise "Antalya'lılar Derneği Arhavi'de Yörük festivali düzenliyor. Arhavi Belediyesi Destek veriyor" denilse olay çok bambaşka olur. Ama Artvin Arhavi'deki Antalya'lılar Derneği Başkanının fark ettirmeden hem CHP, hem Ak Parti'nin def'inin önünde göbek atmaya çalıştığını fark edersem de "Yuh olsun. Tüm Antalya'lıları kendi çıkarın için pazarlıyorsun" derim yani.

Diyorsun ki "Karadeniz'de Akdenizli derneği kurdunuz da taşlandı mı?" İyi de Nasuh Hoca Karadenizliler derneğini mi taşladı? "Bu yazdığı ayırımcılık" diyorsun. Hayır ayırımcılık değil sevgili Ali ağabey, sadece kendi memleketinin değerlerine sahip çıkma içgüdüsü.

BÜYÜK HAKSIZLIK

Birde diyorsun ki, "Birileri söylemiş böyle yaz diye, Nasuh Boztepe'de yazmış. Ismarlama yazı" Yapma Ali Orhan ağabey, bunu söyleyeceğin en son kişi Nasuh Boztepe olacağını sen benden daha iyi biliyorsun. Bir çok konuda, egosu tatmin, görebileceği her makamı görmüş, her ortamda bulunmuş Boztepe gibi bir kanaat önderi, STK temsilcisi bir çok kesimin saygıyla, hürmetle andığı bir isim birilerinin ısmarlaması ile yazımı yazar sence?

KARADENİZLİLER DERNEĞİ NEDEN İTİRAZ ETMEDİ?

Bana göre Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın Ümit Uysal, kendisine oy potansiyeli olarak gördüğü Karadenizliler'i, Karadenizliler Derneği aracılığı ile kendi çıkarına kullandı. Karadenizliler Derneği Başkanı ve yönetimi de buna itiraz etmediklerine göre bu kullanılmaya göz yumdular. Sen proğramında açıklayınca kadar bende o festivalin Karadenizliler Derneği tarafından değil, Muratpaşa Belediyesinin, Karadeniz Bölgesindeki belediyeleri taklit ettiğini, rol çaldıklarını zannediyordum.

Asıl eleştirilmesi gereken yerlerden birisi burası.

BİRİLERİ DÜĞMEYE BASTI

 

Ali Orhan ağabeyin bu proğmanın ardından sosyal medyadan takip ediyorum birileri düğmeye basmışcasına Nasuh Boztepe'nin bu yazısına saldırdılar. Sosyal medya'da itibarsızlaştırma operasyonu başlattılar.

Biraz düşününce ve fotoğrafa bütün olarak bakınca olayları görebiliyorsun. Anahtar cümle Sayın Orhan'ın "Senin zihniyetindeki kişilere oy verecek Karadenizliler" hah işte burası. Nasuh Boztepe'yi bir zihniyete tabi tutuyorlar ve asıl hedef o bölge. Yani Boztepe'nin destek verdiği Menderes Türel!

Yani orada hedef tahtasındaki kişi Nasuh Boztepe değil, Menderes Türel, dolayısıyla Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan! Bu kadar basit.

NOT: Birde Sayın Ali Orhan ağabey dedi ki "Büyükşehirin kaç arabasını şirketin sigortaladı?" diye. Vallahi bende merak ettim. Öğrendiğimde şaşırdım kaldım. Ben bu kadar Menderes Türel'e destek vereceğim. AK Parti'nin kurucularından olacağım, Cumhurbaşkanı'na bu kadar yakın olacağım ve benim çok az hisseli bir ortaklığım olan minicik bir sigorta şirketi belediyenin binlerce aracı içinde kiralık olan yani belediyeyle alakası olmadan kiraya veren firmanın ancak ve ancak 30-40 kadar arabayı sigortalamış olacağım. Olacak iş mi? Ama gerçek bu..

Nasuh Boztepe'yi itibarsızlaştırmak o kadar kolay değil arkadaşlar. Direk Menderes Türel ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a söyleyemediklerinizi Boztepe üzerinden saydırmaya çalışmak da ayrıca ayıptır. Etrafında dolanmayın, çıkın karşısına direk söyleyin ne söyleyecekseniz, Sayın Türel ve Sayın Cumhurbaşkanına. .

 

Bu yazı toplam 2409 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Antalya Haberal | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.