1
  • BIST 1.542
  • Altın 442,399
  • Dolar 7,3985
  • Euro 9,0105
  • Antalya 7 °C

ŞAKA GİBİ BAŞKAN

Teslime Tosun


ŞAKA GİBİ BAŞKAN

 Bu gün size içişleri bakanlığının soruşturma izni verdiği bir belgeyi açıklayacağım. "Hadi canım, o kadar da yapılmaz" diyebilirsiniz. 

Kumluca Belediye Başkanı Sayın Mustafa Köleoğlu,  tahta barakayı yenileteceğim derken ödediği  432 bin törkiş lira ödemişti. Başkanlık lojman mobilyalarını değiştirmek için ise 520 bin törkiş, yani toplamda 1 milyon lira civarında paracıklar Kumluca Belediyesi bütçesinden uçup gitmişti. 

Bilin bakalım ne olmuş? 

Bakanlık müfettişleri yaptıkları ön incelemede 3194 sayılı kanuna göre Karşıyaka Mahallesi, 64 ada, 210 no'lu parsel üzerindeki belediye başkanı Mustafa Köleoğlu tarafından kullanılan lojmanın arsasının hazineye ait olduğu ve tahta obanın da 3194 sayılı imar kanununa göre kaçak olduğunu belirlemişler. İmar kanuna göre yıkılması gereken kaçak obaya ihale kanuna aykırı olarak, piyasa araştırması filan yapılmadan harcanan paranın da kamu zararı olarak Sayın Köleoğlu'nun hanesine yazılması istenmiş. 


MAL KABUL HEYETİ: HİZMETLİ, AŞÇI VE YAMAĞI  
Peki bu tahta obaya ve lojmana yapılan malzemelerin alım heyetinde kimler varmış? Siz zannediyorsunuz ki, fen işlerinden teknik heyet filan değil mi? isimlerini burada yazmayacağım, ama aşçı, aşçının yardımcısı yani aşçı yamağı, hizmetli ve büro personeli kardeşlerimiz imzalamış. 
(Ben olaya çok güldüm. Belediyeye kereviz mi aldınız, hıyar mı aldınız da aşçı ve aşçı yardımcısından mal kabul belgesi imzalattınız? Hizmetli ile büro personeline ne diyeyim. Fayanstan büro personeli ne anlar? Veya sıhhi tesisat malzemesini hizmetli adamcağız ne bilir?   Ama bu arkadaşlar akıllarına bile gelmeden imzaladıkları o belgeler nedeniyle maalesef soruşturma geçirecekler ve belki de yukardaki 1 milyona yakın torkiş liraları bu garibanlara zimmet çıkartacaklar. Soruşturmanın sonunda belli olacak)

ÇAKMA BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nun seçimi kazanmasının ardından, eski meclis üyelerinden Ramazan Uluşar diye birisi başkanlık katında bir odaya yerleşir ve Belediye Başkan yardımcısı olarak göreve başladığı bilgisi verilir. 
19 Temmuz 2019 tarihinde ise Uğur Duran isimli personelin ise Başkan Yardımcısı Ramazan Uluşar'a sekreter olarak atamasının yapıldığı duyurulur. Her yerde Kumluca Belediye Başkan yardımcısı olarak işlemler yapar, hatta bir çok kişiye kartivizit dağıtılır. 

Bazı haberlere çıkar ve Ramazan Uluşar, Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı olarak beyanatlar filan verir. Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu bile sosyal medya hesabından yaptıkları işlerin reklamını yaparken, yanındaki Ramazan Uluşar ile ilgili "Belediye Başkan Yardımcımız Ramazan Uluşar" diye belirtir. 

İşin doğrusu neydi?
Kumluca Belediye Başkanımız Mustafa Köleoğlu seçildikten sonra eski meclis üyesi Ramazan Uluşar'ı başkan yardımcısı yapmak için Özel Kalem Müdürlüğünden memuriyete almak ister. Bu nedenle özel kalem müdürlüğünden atamasının yapılması için 11.04.2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bir yazı gönderir. Kurumdan olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmeyince 30 mayıs 2019 tarihinde yeniden özel kalem müdürlüğüne ataması için talep açılır. Çevre ve Şehircilik bakanlığından buna da cevap verilmez. 

Ön soruşturmada belediyenin verdiği yazılı savunma "RAMAZAN ULUŞAR'IN RESMİ BİR GÖREVİ YOKTUR. RAMAZAN ULUŞAR, BAŞKANLIK KATINDA YER ALAN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI OSMAN DURAN'IN ODASINDA, BOŞ ZAMANLARINDA BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA KÖLEOĞLU'NA YARDIMCI OLUYORDU" demişler. Gülmekten gerisini okuyamadım. 

ŞAKA GİBİ BAŞKAN!

Ramazan Uluşar'a neredeyse iki yıldır belediye başkan yardımcılığı yaptırmış, oda tahsis etmiş, sekreter tahsis etmiş, her yerde, kendi sosyal medyasında bile belediye başkan yardımcısı olarak tanıtmış. Adam belediye başkan yardımcısı olarak kararlar almış, personel yönetmiş.  Şimdi de "Resmi bir görevi yoktu" diyor. 

Çakma belediye başkan yardımcısı Kumluca'da görev yapmış ve halkın bundan haberi yok. 

SİZ KENDİ ARANIZDA ANLAŞTINIZ MI YARENLER?

Eğer bunu bir Ak Partili Belediye Başkanı yapmış olsaydı, CHP'liler yeri-göğü inletirlerdi. "Muz cumhuriyeti mi burası, tek adamlık, diktatörlük heveslisi belediye başkanları" diye.  Yalan mı? 

E Peki Kumluca'daki Ak Partililer, MHP'liler uyuyor mu? Neden bu olanlar karşısında dut yemiş, bülbül gibi susuyorlar? senelerce Ak Partili belediye başkanı yönetmedi mi Kumluca'yı? "Belediyede çakma başkan yardımcısı mı olur?" diye neden diyemiyorsunuz. 

Gerçi Başkan Mustafa Köleoğlu, Ak Partili eski meclis üyesi Dilek Elmas Cengiz'i amiyane bir şekilde Kule'deki misafirhaneye davet ettiğinde bile kadın meclis üyenize sahip çıkamadınız, gıkınız çıkmamıştı. Buna mı çıkacak?  
Yoksa siz kendi aranızda anlaştınız mı yarenler? 

NOT-1: Kumluca dosyasındaki tüm iddialar karşısında Başkan Mustafa Köleoğlu, Başkan Yardımcısı Selahattin Kelleci ile aşçı, hizmetli, aşçı yardımcısı ve büro personellerinden oluşan 8 kişi hakkında içişleri bakanımız Süleyman Soylu soruşturma izni verilmesine karar verdi. Sonucu önümüzdeki günlerde göreceğiz. 

NOT-2: Bu günkü yazı biraz uzun oldu o nedenle soruşturma evrakındaki diğer iddialar ve Kumluca Belediyesinin sosyal medya hesapları için yaptığı ödemelerle ilgili önümüzdeki günlerde bir yazı daha kaleme alacağız.   

 

Bu yazı toplam 3764 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Antalya Haberal | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.