1
  • BIST 9676.24
  • Altın 2430.366
  • Dolar 32.529
  • Euro 34.865
  • Antalya 27 °C

CHP'lileri de kurtaralım yoksa bu adam gitmez

CHP'lileri de kurtaralım  yoksa bu adam gitmez
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "O koltuktan kalkması gerekiyor ama kalkamaz, yapıştı kaldı. 31 Mart'ta CHP'ye gönül veren kardeşlerimi de kurtaralım, yoksa bu gitmez"dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın Kepez İlçesi Turgut Özal Spor Salonu yanındaki alanda düzenlenen mitingde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından önce Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin Antalya Büyükşehir Belediye ve ilçe başkan adayları ve kalabalığı selamladı. Antalya’ya övgüler dizerek sözlerine başlayan Erdoğan, Antalya’nın turizmin başkenti, tarımın kalbinin Antalya olduğunu dile getirdi.
Antalya’yı hürmetle selamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan, “Antalya’nın her ilçesini selamlıyorum.  120 bin kişiyle İzmir’de mitingimizi yaptık. Sayın Bahçeli ile birlikte bu kampanyada Cumhur İttifakı iki lider bir arada halkımıza hitap ettik. Muhteşem mitingi gerçekleştirdik. Gündoğdu Meydanı’nı dolduran İzmirli kardeşlerimizle hasret giderdik. Bu kez İzmir’de farklı heyecan ve coşku gördüm, Antalya’da da bir başka coşku ve heyecan var. 31 Mart’ta İzmir’in istismar siyasetini sandığa gömüp inşallah taze sayfa açacağına, yeni başlangıç yapacağın inanıyorum” diye konuştu.

 Haçlı artıkları titresin
47 gün sonra yeniden Antalya’nın misafiri olduklarını anımsatan Erdoğan, “Bir kez daha dosta geldik,  Antalya’ya geldik. Sizlerle dertleşmeye, özlem gidermeye geldik. Vefanız için, dayanışma ve meydanlara sığmayan aşkınız için teşekkür ediyorum. Antalya böyle coştukça, gürledikçe, iradesine ülkesine, şehrine sahip çıktıkça kimse bizim aramıza giremez.  Bizi bağrına bastıkça kimse bizi yolumuzdan alı koyamaz. Antalya dik ve sağlam durdukça hiçbir haçlı bozuntusu Türkiye’nin yükselişinin önüne geçemez. Size soruyorum, öyle bir ses verin ki kendini bilmez haçlı artıklarının yürekleri titresin, 565 yıldır İstanbul’un fethinin içlerine sindiremeyen Bizans heveslerinin akılları başlarına gelsin. Öyle bir gürleyin ki birliğimize, dirliğimize, bağımsızlığımıza saldıran teröristleri kabusu olsun. Pensilvanya’daki hainin Kandildeki katillerin dizlerinin bağı çözülsün” ifadelerine yer verdi.

  Laf değil eser üretiyoruz
Sadece rükuda Allah’ın huzurunda eğildiklerinin altını çizen Erdoğan, “Başka hiçbir yerde eğilmedik. Gençler sevgi sözde değil özdedir. Sevgi dilde değil gönüldedir, kalptedir. Cananı millet olmayan, sevdası vatan olmayan, bizi anlayamaz. Gönül gözü kapalı olanlar bizim şu muhabbetimizin sırrına eremez. Ankara’ya sıkışıp kalanlar, bizim sadece son beş yılda 10 kez Antalya’yı ziyaret etmemizi kavrayamaz. 3-5 oy için bölücülere taşeronluk yapanlar  bizim mücadelemizi asla idrak edemezler. 17 yıldır  gönülden yaparsan gönüller kazanırsın inancıyla vatanımıza milletimize olan vefa borcumuzu  ödemeye çalışıyoruz. Biz muhalefet gibi laf değil eser üretiyoruz.Biz CHP’nin başındaki zat gibi iftira değil  hizmet üretiyoruz”ifadelerine yer verdi.

  2.5 milyon Mehmetçik Vakfı'na
Muhalefetin başındaki zatın işinin gücünün yalan olduğunu dile getiren Erdoğan, “Sabah yalan, akşam yalan ne oldu açmış eline kağıtları Man adası, Man adası, davayı açtım kazandım. 2.5 milyonu Mehmetçik Vakfı’na hibe edeceğim. Değerli kardeşlerim bunlarla da kalmayacağız. Bu adamın yalan ve müfteri olduğunu ispat etmek lazım. Bugüne kadar şehirlerimiz arasında ayrımcılık yaptık mı, insanımızı kamplara ayırdık mı? Kimsenin inancına,kılık kıyafetine, hayat tarzına müdahale ettik mi? Biz inancına hayat tarzına kefiliz. Bunda bir oyuna giremeyiz. Yasakları değil özgürlükleri vesayeti değil demokrasiyi savunuyoruz. Çıkmış biri Hatay Belediye başkanı oy yoksa hizmette yok diyor. Sen belediye başkanısın bunu nasıl söylersin. Senin görevin hizmeti yapmak. Ama biz milletimize efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz. İşte bunlar CHP’ ne demektir çöp, çukur çamur, birde çarpık yapılaşma, yolsuzluk, yasaklar yokluk her şey var. Bütün bunlara rağmen bizim Güney Doğu’da oy aldığımız yer var milletvekili  çıkaramadığımız yer var. Biz buralara da hizmet götürdük. 780 bin kilometrekarenin 82 milyonun cumhurbaşkanıyım” dedi.

Antalya'ya 40 katrilyonluk hizmet
Antalya’ya 17 senede 40 katrilyonluk yatırım yaptıklarını kaydeden Erdoğan, kürsüden ne söz verdilerse hepsini yerine getirdiklerini belirtti. Antalya’ya eğitimde 2.1 milyar liralık yatırım yaptıklarını dile getiren Erdoğan, “9 bin 431 adet yeni derslik inşa ettik. 4 yeni üniversite kurarak üniversite  sayısını beşe yükselttik. Üniversite öğrencileri için 9 bin 148 kapasiteli yurtlar açtık. Toplamda 4 bin 750 kişilik beş adet yüksek öğrenim yurdu daha açacağız. 33 bin kişilik stadyum, 10 bin kişilik spor salonu ve her ilçeye yeni gençlik merkezileri ve spor tesisleri kazandırıyoruz. Eski stadyumun yerine millet bahçesi yapıyoruz. Antalya’daki 29 tarihi eseri restore ettik. CHP sosyal devlet kavramının içini boşaltırken biz onu en güzel şekilde tatbik ettik. Türkiye’de  1 milyon 250 binin üzerinde vatandaşımıza evde sağlık hizmeti veriyoruz. Dünyada yok bu. Ne ABD’de ne Avrupa’da var.Engellilerimize, yaşlılarımıza muhtaçlara sahip çıkıyoruz. Ama Bay Kemal’e sorsan tam tersini söyler. Yalan bol”dedi.

Stokçulara göz yumdurmayacağız
 Meyve sebze üretimi kadar piyasanın da denetlenmesi gerektiğini vurgu yapan Erdoğan, "Serbest piyasada, spekülatörön cirit attığı, isteyenin istediği gibi at koşturduğu bir alan değildir.  Benim üretici kardeşlerimi sömürdükleri bir ortam değildir. Kim piyasayı manipüle ediyorsa, fiyatları anormal bir şekilde tırmandırıyorsa, devlet de vatandaşın hakkını korumak için gereğini yapacaktır. Tanzim satış noktaları, bazı fırsatçıların önünü kesmek için devreye aldığımız bir sistemdir. Biz kimsenin meşru ticaretine müdahale etmiyoruz. Sadece çiftçilerimizi, üreticilerimizi bu fırsatçılardan korumaya çalışıyoruz Önümüzdeki dönemde denetimleri daha da artıracağız. İster gübre, ister ilaç olsun, ister domates, patates üzerinden haksız kazanç sağlamaya çalışanlara izin vermeyeceğiz. Stokçuluk yapanlara göz yummayacağız" dedi. Siyasetin özünde bir hizmet yarışı olduğunu vurgulayan  Erdoğan, CHP'nin kol kola olduğu dörtlü çetede terör örgütü, sözde İYİ Parti ve Saadet Partisi olduğunu söyledi.

  Dev ekrandan izletti
 Antalya'da CHP'nin meclis listelerinde aday gösterdiği HDP'li eski bir siyasetçinin yer aldığı bir videoyu alana izleten Erdoğan, ardından HDP'li siyasetçilerin terör örgütü PKK'ya yönelik söyledikleri bir videoyu dev ekranlardan izletti. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temel'e eleştirilerde bulunan Erdoğan, "Bu adam Kürt bile değil, ama Kürtler üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. Türkiye'de Kürdistan var mı bizim Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgemiz var. Biz de Kürdistan yok, ama sen Kürdistan yaşamak istiyorsan, Kuzey Irak'ta öyle bir yer var, defol git.  Biz sırtımızı milletimize ve Allah'ımıza dayadık. Topunuz gelin topunuz. 15 Temmuz'da geldiniz 16 saatte işinizi bitirdik. Cudi'de, Tendürük'te, Kandil'de inlerine girdik. Yine kovalayacağız" diye konuştu.

  Antalya'daki listedeki terörist
Bir teröristin Kepez CHP listesinde yer aldığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hale bak, benim kardeşlerim bunu görmeli, oyunu bozmalı. Bunu Antalya'da yaşatanlar Türk siyasetin yüz karalarıdır. Dünyanın hiçbir yerinde siyasetin kalibresi bu kadar düşürülmemişti. Koltuk uğruna, seçimde bir belediye daha fazla almak adına daha önce hiçbir siyaseti parti böyle bir rezalete bulaşmamıştı. Bunlara sorsanız Gazi Mustafa Kemal'in partisiyiz, Atatürkçüyüz iddiasında bulunurlar. CHP'nin başındaki zata sorsanız, 'Terör örgütüne destek verenlerin Allah belasını versin' diyor. Ama yanındalar, berabersiniz, el ele kol kolasınız, kimi aldatıyorsunuz. Bay Kemal'ın yeni yoldaşı hanımefendiye sorsanız, 'Biz milliyetçiyiz, vatanperveriz' derler. Bunların adı bölücülere koltuk değnekliği yapmak değil mi? Bunların adı terör örgütlerinin uzantılarını belediyelere sızdırmak değil mi? Kandil'in çıkara için milli iradeye pusu kurmak değil mi? Siz kimi oyuna getirmeye çalışıyorsunuz. Benim Antalyalı vatandaşım bu tezgaha gelir mi? Benim CHP'ye gönül vermiş böyle bir rezaleti kabul eder mi? Bu dört kafadar Türk milletini tanımıyor. Bunlar resmen 82 milyonun aklı ve irfanıyla dalga geçiyor" diye konuştu. 
 

Bu haber toplam 1777 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Antalya Haberal | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.