1
  • BIST 11156.2
  • Altın 2545.653
  • Dolar 32.8875
  • Euro 35.8578
  • Antalya 32 °C

Başkan Böcek İbradı ve Gündoğmuş’u ziyaret etti

Başkan Böcek İbradı ve Gündoğmuş’u ziyaret etti
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek doğu ilçeleri ziyareti kapsamında İbradı ve Gündoğmuş’a gitti.

Ziyaretlerinde hoşgörülü olmaya dikkat çeken Başkan Böcek, geçmişi unutarak temiz bir sayfa açtıklarını, kimse ile de hesaplaşması olmadığına söyledi. “Kavga ile işim yok” diyen Başkan Böcek, her ilçeye ayrım yapmadan eşit hizmet verileceğini söyledi.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İbradı ilçesindeki temaslarına Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru'yu ziyaret ederek başladı. İbradı ile ilgili çalışmaların ve yeni dönem projelerinin değerlendirildiği ziyaretin sonunda Başkan Böcek İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru’ya kahve takımı hediye ederken, Başkan Küçükkuru da Başkan Böcek’e el işlemeli havlu hediye etti.

 

YÖRE HALKININ TALEPLERİ DİNLENECEK

Başkan Böcek belediye ziyaretinin ardından Başkan Küçükkuru ile birlikte muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Toplantının açılışında konuşan İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru ilçenin sorunlarını ele almak üzere İbradı’ya giden Başkan Böcek’e teşekkür etti. Küçükkuru, “Önümüzde 5 yıllık bir dönem var. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu süreçte hep yanımızda olacağına inanıyoruz. En küçük kardeşi olarak bize iyi bakacağına inanıyorum dedi. Başkan Böcek ise İbradı’nın sorunlarını yöre halkının talepleri doğrultusunda yerine getirme gayreti içerisinde olacaklarını ifade etti.  

 

ALTINBEŞİK YOLU İÇİN TEŞEKKÜR

Göreve geldikten kısa süre sonra Altınbeşik Mağarası yolunu yaptığı için Başkan Böcek’e teşekkür eden Ürünlü Mahalle Muhtarı Lütfullah Yamansoy, “17 yıldır biz bu yolun özlemiyle yaşadık. Ürünlü mahallemiz Altınbeşik mağaramızdan dolayı İbradı’nın bir vizyonu. Kısa sürede yolumuzu bitirdiğiniz için size ve ekibinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

SÖYLEM VE EYLEMİMİZ ÖRTÜŞMELİ

Seçim öncesi yaptığı ilçe ziyaretlerinde verdiği sözleri unutmadığını söyleyen Başkan Böcek,

“O sözler Muhittin Böcek sözüdür. Biz dediysek unutmayız. Ancak gönlümüzden geçenle söylemimiz ve eylemimiz birbirine örtüşmeli. Söylediklerimizi yapabilmeliyiz. Bugün de bizim burada söylemlerimiz sadece sizin hoşunuza gidebilecek gibi değil başınıza gelecek gibi olacak. Yani yapabileceklerimizi söylemek üzere aranızdayım” diye konuştu.

 

YERELDEN KALKINMA ÖNCELİKLİ

Turizm ve tarımın Ürünlü için son derece önemli iki konu olduğuna dikkat çeken Başkan Böcek, ilçe halkının da bu konuda büyük beklentileri olduğunu ifade ederek şunları söyledi,

“Antalya son derece bereketli topraklardır. Bizim tarımsal sulama, kapalı sistem enerjide indirim ve gübre yardımı gibi tarımsal kalkınma ile ilgili projelerimiz var. Yerelden kalkınma hedeflerimiz doğrultusunda gerekenler yapılacaktır.”

 

ÇOCUKLARA KREŞ GENÇLERE HAVUZ

İbradı’da gençlere ve çocuklara yönelik çalışmalar da yapacaklarını belirten Başkan Böcek, “Büyükşehir Belediyesi olarak burada kreş açacağız. Yüzme havuzu yapacağız. Gençlerle ilgili de çalışmalarımız olacak” dedi.

 

KAYMAKAM KÜRKÇÜ’YE ZİYARET

Başkan Böcek İbradı ziyaretini Kaymakam Mevlana Kürkcü'yü ziyaret ederek noktaladı. İbradı yatırımları ve projelerinin değerlendirildiği ziyarette Başkan Böcek, 2 ay önce göreve başlayan Kaymakam Kürkçü’ye hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

ÖZEREN, ‘BAŞKAN BÖCEKLE ÇALIŞMAKTAN ZEVK ALIRIZ’

Öte yandan Başkan Böcek, İbradı programının ardından Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’i ziyaret etti. Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, Başkan Böcek’in siyasette ve belediye başkanlığında tecrübeli olmasına dikkat çekerek, “Ziyaretiniz bizi çok mutlu etti. Biz zaten sizinle, çalışmaktan zevk alırız diye düşünüyorduk ve siz bunu ilk ziyaretinizde bize yansıttınız o elektriği sizden aldık. Biz sizi seviyoruz halk sizi takdir etti seçti. Dolayısıyla halkın iradesinden daha güçlü ne var ki. Biz sizinle beraber çalışmak istiyoruz Gündoğmuş’un eksiklerini noksanlarını tamamlamak istiyoruz” dedi. Başkan Özeren Gündoğmuş olarak küçük bir ilçe olduklarını belirterek “Hizmete çok ihtiyacı olan bir ilçeyiz. Sorunlarımız belli. Misafirhanemizle ilgili sıkıntımız var. Otele çevirmek istiyoruz. Meclis kararı alınması lazım. Orası şu anda amacına uygun hizmet etmiyor.” dedi.

 

BAŞKAN BÖCEK, ‘HESAPLAŞMA YOKTUR

Başkan Özeren ve meclis üyelerine başarılar dileyen Başkan Böcek, 5 yıl boyunca Gündoğmuş’a canla başla çalışarak güzel hizmetler kazandıracaklarını söyledi. 

25 yıllık siyasi hayatı boyunca hep sevgi ve saygı çerçevesinde halka hizmet ettiğini belirten Başkan Böcek, “Çeyrek asırdır ara vermeden Başkanlık yapan tek kişiyim. Allah bana 5’inci dönemi Büyükşehir Belediye Başkanı olarak nasip etti. Ben kavgadan yana hiç olmadım. 5 yıl süre içinde Gündoğmuş’ta kavga gürültü istemiyorum. Ben sen yok biz varız diye yola çıktım. Biz birlikte yaparız dedim birlikte yapacağız. Geçmişi unutacağız tertemiz sayfa açıyoruz. Mevlana’nın söylediği gibi dün dünde kaldı cancağazım bugün güzel sözler söylemek lazım.  Hesaplaşmamız yoktur. Hesaplaşmada 31 Mart gecesi sonuçlandı bitti. Genimizde vardır. Hazımsızlıklar olabilir. Antalya’da da devam ediyor. Bir şey demiyorum. Çok görmüyorum. Hoş görüyorum. Çalışma arkadaşlarım hiçbir ilçede ayrım yapmadan hizmet verecektir. Halka hizmet hakka hizmettir. Kimse kimseye hakaret edemez etmeyecek. Ederse gereğini yapacağız. Yanlışlar varsa düzelteceğiz, uyaracağız. Herkesin benim gibi olmasını da isterim hoşgörülü olmanızı isterim. Ben kendisini TC vatandaşı kabul eden, ezanımıza, bayrağımıza  Atatürk’ümüze sahip çıkan, Atatürk’ün  devrimlerine sahip çıkan gönüllerin ittifakının  adayıyım dedim ve öyle geldik.  Kimseye ayrım yapmayacağız. Bütün çalışma arkadaşlarım saygı, sevgi çerçevesinde hizmetini sürdürecek” diye konuştu.

 

MUHTARLARLA BULUŞTU

Başkan Böcek belediye ziyaretinin ardından Gündoğmuş hizmet birimi kültür merkezinde muhtar ve STK temsilcileriyle buluştu. Muhtarlar tek tek söz alarak sorunlarını, taleplerini, önerilerini sıraladı. Muhtar ve STK’ların en yoğun talebi, asfalt, alt yapı, ASAT, sulama suyu. eski boruların yenilenmesi, açık kapalı sulama kanalı, ilaçlama, mezarlıkların yetersizliği ve olanların bakımı, köy arıkları, yayla yolları, içme suyu, su vanalarının tamiratı, okul parkları, mezbaha talebi, itfaiye yeri değişikliği, muhtar evi gibi sorunları aktardı.

 

CANLA BAŞLA 5 YIL ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Böcek’te, ilçe ziyaretlerini tamamladıktan sonra bütün çalışma arkadaşları ile ilçelere neler yapılacağını çalışacaklarını belirterek “Tatil yapmayacağız. Otel tatili yok. Başkasının cebinden ağalık yapmak yok. Ama şunu yapacağım. Bir tane mahalleden ben burada kaç oy aldım diye bakmadım, bakmayacağım. Canla başla 5 yıl çalışacağım. Ben bir köylü çocuğuyum. Biz Yörük adamız. Yaylayı da biliriz. Keçilerimizin yalaktan su içtiği günleri de biliriz. Bunlarla ilgili hiçbir sıkıntınız olmayacak. Sırasıyla programlıyoruz. Yani 5 yıldızlı otellerde değil buralarda buluşacağız. Elimizden geldiğince mahallenize bile geleceğim.

Ben işte 5 ton su bedava, otobüs bedava diyecek bir adam değilim. Kimsenin parasıyla ağalık yapmayacağız” dedi.

 

KAVGAYLA İŞİM YOK

Başkan Böcek sözlerini şöyle sürdürdü: “Yasal mevzuata uygun olmayan hiçbir şeyi yapamayız. Dobra dobra her şey. Ben söylemlerimde tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak üzere geldim diyorum. Arkadaşlarım da ona dikkat edecek her konuda hassas davranacaklar” dedi. Bütün çalışma arkadaşlarımdan rica ediyorum. Özellikle bir ilçe belediyesi büyükşehir belediyesine ait bir yolda dolgu, asfalt yaparken bizim arkadaşlarımız kimden izin aldınız diye sormayacak. Bu birlikteliği sağlayacağız. İlçe belediyesinin 100 metresi ilçenin ama 2 km’si bizimdir 100 metreyi de yapın geçin diyorum. Onun için benim kitabımda yazmıyor o işler. Kavgayla işim yok benim” dedi.

 

UMUT’A PARK SÖZÜ

Başkan Böcek muhtar ziyaretinin sonunda Umut Yüksel isimli bir çocuğa da talebi için söz verdi. Umut Başkan Böcek’ten Lunapark istedi. Başkan Böcek’te “Sevgili Umut. Umut etmek güzeldir. Ben sana LunaPark değil ama Çocuk Parkı yapayım. İçinde oyun alanları olsun. Arkadaşlarınla güzel güzel oyna. Antalya’ya gelirsen seni LunaPark’ta ağırlayacağım söz veriyorum. Gözlerinden öpüyorum” diye konuştu. Haber Merkezi

Bu haber toplam 1534 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Antalya Haberal | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.